Doğa Koleji lise bölüm başkanları, ÖSYM tarafından düzenlenen YKS’nin ikinci oturumu olan AYT’ye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkanlar, sınavın müfredata uygun ve akademik başarıyı ölçmeye yönelik sorular içerdiğini belirtirken, matematik branşının belirleyiciliğinin değişmediğini vurguladı. Ayrıca, divan edebiyatı ve şiir bilgisiyle ilgili soruların sınavın en önemli belirleyicisi olduğu ifade edildi.